Kontinents.lv

Grāmatas apskate

Vīza uz dzelmi Ārpus atļautās robežas
Par grāmatu:

No krievu valodas tulkojusi Laura Kalandarova, vāka dizains Dairis Hofmanis, 460 lpp.

 

1994. gada 28. septembra vakarā jūras prāmis Estonia, kā jau ierasts, devās reisā no Tallinas uz Stokholmu. Pēc dažām stundām no prāmja tika raidīts SOS signāls. Izglābto nebija daudz, bet noslīkušo sarakstā – 852 pasažieri, tostarp 24 Latvijas iedzīvotāji.

 

Ar to traģēdija nebeidzās. Tie nedaudzie pasažieri un kuģa apkalpes locekļi, kuri izdzīvoja, cits pēc cita noslēpumaini pazuda vai gāja bojā neskaidros apstākļos. Tas pats notika ar neatkarīgajiem žurnālistiem un ekspertiem, kas izmeklēja prāmja katastrofas patiesos iemeslus.

 

Steigā sapulcētā katastrofasizmeklēšanas komisija, kuras dalībnieki lielākoties varēja būt ieinteresēti patieso kuģa avārijas iemeslu slēpšanā, secināja, ka prāmis nogrimis tehniskas nepilnības dēļ. Estonia lietas izmeklēšanas materiāliem piešķirts slepenības statuss uz 70 gadiem.

 

 

Marats Kalandarovs ne reizi vien tika brīdināts par savas izpētes tēmas bīstamību, tomēr arvien aktīvāk iedziļinājās izmeklēšanas darbā. Autors gāja bojā Maskavā, tik tikko paspējis nodot izdevējam otro grāmatu par prāmja Estonia katastrofas cēloņiem: Ārpus atļautā robežas.

 

 

 

 

 

  • 11.54 €


Gads: 2014
ISBN: 978-9984-35-734-0
Lpps: 640

Apgāda "Kontinents"
Reitings (25)


Tava balss:
Pēdejas Atsauksmes
  • Renāte

    vai grāmatas Vīza uz dzelmi 2.daļa Ārpus atļautās robežas ir pieejama arī apgādā Kontinents

  • Renāte

    vai grāmatas Vīza uz dzelmi 2.daļa Ārpus atļautās robežas ir pieejama arī apgādā Kontinents

  • Pēteris

    Vispirms gribu izlasīt, lai dotu atsauksmi

Atstāt Atsauksmi

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs pagaidām ir tukšs!

Atsauksme

Dārgumu medības
Dārgumu medības Džordžeta Heiere reitings
Ella

Piekrītu Allai. Man šķiet nepieņemami pie Heieres vārda piesaukt Maknotu! Neticu, ka mūsdienu lasītājam var šķist interesants autores rakstības stils.

Partneri