Kontinents.lv

Grāmatas apskate

Astotā nakts
Par grāmatu:

Tulkojusi Gunita Mežule, Artūra Zariņa vāka adaptācija, 432 lpp.

 

 

Ģeniālais vācu psihotrilleru rakstnieks Sebastians Ficeks uzspridzina ierasto mieru ar gadsimta aktuālāko tēmu. Kad tehnoloģijas ir noderīgas, un kad tās kļūst par bīstamu ieroci, kas saindē cilvēka prātu? Lasot šo romānu, jāatceras palaikam ieelpot.

 

Astotajā augustā pulksten astoņos un astoņās minūtēs tiks izlozēts viens vārds. Šis cilvēks divpadsmit stundas atradīsies ārpus likuma. Jebkāda citos apstākļos

sodāma rīcība no viņa puses un pret viņu netiks sodīta.

 

Virtuālajā vidē strauju popularitāti gūst anonīmi izveidota spēle, kas darbojas pēc linča tiesas principiem: ikviens ir tiesīgs izvirzīt kandidatūru: draugu, sāncensi, bijušo, ienaidnieku... Izraudzīto divpadsmit stundas jebkurš drīkst nesodīts nogalināt. Spēles organizatori apgalvo, ka darbojas ar valdības atļauju, un tam, kurš uzdrošinātos sadzīt pēdas kandidātam, sola desmit miljonus eiro...

 

Bens neko nenojauš par masu psihozi, ko sabiedrībā izraisījusi šī spēle. Līdz brīdim, kad televizora ekrānā ierauga savu attēlu... ar astotnieku uz pieres. Pats pret savu gribu viņš tiek ierauts cilvēku medībās.

 

Astotā nakts ir asinis stindzinošs psiholoģiskais trilleris, kas ikvienam liek uzdot jautājumu: vai es būtu gatavs nesodīts nogalināt par desmit miljoniem eiro? Sebastiana Ficeka romāni izdoti vairāk nekā 30 valstīs. Autors sarakstījis jau sešpadsmit romānus, kas saņēmuši lasītāju augstāko vērtējumu.

 

Astotā nakts ir vēl viens Ficeka romāns, kas pārliecinājis mani visos līmeņos. Tas aptver daudzas aizraujošus tēmas, ir ļoti aktuāls un aizraujošs.

The Book Secret

 

Spraigs trilleris par eksperimentu, kas izlaužas ārpus kontroles.

Bild am Sonntag

Vairāk lasiet: Kurpjukastes blogā Sebastians Ficeks "Astotā nakts"

                       Baltā runča blogā  Astotā nakts

                      Sienakaudze.lv blogā  "Astotā nakts"

  • 10.98 €


Gads: 2017
ISBN: 978-9984-35-886-4
Lpps: 432

Apgāda "Kontinents"
Reitings (4)


Tava balss:
Pēdejas Atsauksmes
  • Maija

    Neizmērojamas mīlestības ietekme uz cilvēka rīcību. Protams, bez tā tiek parādīta arī IT ietekme uz cilvēku domāšanu un pūļa masu psihozes iespējas.

Atstāt Atsauksmi

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs pagaidām ir tukšs!

Atsauksme

Mana vīra sieva
Mana vīra sieva Džeina Korija reitings
Līga

Pirmā doma, izlasot grāmatas nosaukumu, ir – kā to saprast? Kā manam vīram var būt vēl viena sieva? Vai tam ir kaut kāda saistība ar šeihiem, kam bija vairākas mīļotās? Izrādās, ka nē. Grāmata atbildi sniedz visa romāna garumā. Varbūt tas ir mazliet klišejiski, ka romāna galvenā varone iemīlas ‘’sliktajā vīrietī’’, taču tas patiešām nostrādā! Es grāmatu lasīju elpu aizturējusi, jo romāns neļāva atrauties ne uz mirkli, dažreiz pat ar grūtībām noliekot grāmatu uz galda, lai pēc brīža atkal atgrieztos un to turpinātu lasīt. Romāns ievelk sevī ar to, ka tas tiek atspoguļots paralēli divu sieviešu acīm un katrai no varonēm ir savs skatījums uz notiekošo. Visvairāk man patika, ka sižets bija spraigs, notikumi sekoja viens pēc otra. Pārsteiguma moments tika vilkts cauri visai grāmatai, līdz gala beigās par romāna iznākumu es biju vairāk kā šokēta. Autors visa romāna garumā it kā spēlējās ar lasītāju, apzināti to maldinot līdz pat pēdējam brīdim. Šajā grāmatā mani uzrunāja tas, ka, lasot vienas sievietes skatījumu uz notiekošo, to pēkšņi, pašā interesantākajā vietā pārtrauc nākamā nodaļa, kurā ir aprakstīti notikumi, no otras sievietes redzējuma. Es to sauktu par spēlēšanos ar lasītāja nerviem un pacietību. Grāmatu iesaku lasītājiem, kuriem patīk formāts, kad romāns tiek sadalīts un tiek stāstīts no vairāku cilvēku skatu punkta, kā arī tiem, kam patīk psiholoģiskie trilleri!

Partneri