Kontinents.lv

Par mums

"Kontinenta" oficiālā dzimšanas diena ir 1991. gada 4. aprīlis. Tai laikā valsts beidzot atteicās no monopola tiesībām uz drukāto vārdu. Mūsu firmas dibinātājiem jau bija zināma izdevējdarbības pieredze, kas uzkrājās, drukājot puslegālus izdevumus vēl padomju ēras norietā. Varbūt tieši tāpēc mums visnotaļ dabiski izdevās tālākattīstīt pirmo lielo izdevējdarbības projektu, kuru atceras daudzi jo daudzi deviņdesmito gadu lasītāji – tā ir Latvijā neticami populārā sērija „Vakara romāns”. Pirmajā šās sērijas izdevumā mēs rakstījām:

 

   Būt Latvietim – tas nenozīmē tikai piedzimt ar latvisku uzvārdu. Tas ir gan Līgo, gan Dziesmu svētki, tas ir gan Lāčplēsis, gan Rainis, gan Aspazija, gan ... Aīda Niedra, Zenta Mauriņa un daudzi citi brīnišķīgi autori.

Pajautājiet par to jūsu sirmgalvjiem – no tiem, kas uzskatīja sevi par latviešiem 30-os gados. Vai arī tiem, kuri pēc 40-iem glabāja sevī Latviju Ņujorkā, Toronto, Stokholmā. Pajautājiet – vai arī izlasiet grāmatu – un jums taps skaidrs apzīmējums „Vakara romāns”.

 
 

Tomēr dzīve neaprobežojas tikai ar pagājušo. Sākot ar 1993. gadu izdevniecība „Kontinents” pulcēja ap sevi labākos no labākajiem, tie ir arī šodien joprojām ļoti pazīstami latviešu tulkotāji un redaktori. Tieši šajā lokā radās Apgāda Kontinents konceptuālā ideja – izdot Latvijā labākos, pazīstamākos un slavenākos pasaules mēroga literatūras darbus.

 
 
Labākās no labākajām.
 

Ar pilnām tiesībām iekļaujamas sērijās „Pasaules bestsellers” vai „Kultūrvēsturisks šedevrs”.


 


Tādi mēs bijām 2006. gada 4.aprīlī - Kontinenta 15. jubilejā

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs pagaidām ir tukšs!

Partneri

Atsauksme

Sieviete spogulī
Sieviete spogulī Rebeka Džeimsa reitings
Līga

Šī grāmata ir satriecoša! ‘’Sieviete spogulī’’, pēc izlasīšanas, pilnīgi noteikti iekļaujas manu grāmatu topa augšgalā. Man patika gan laiks, kurā norisinās romāna notikumi, gan pati sižeta līnija. Ja man būtu jāraksturo, kāda žanra šis romāns ir, es teiktu, ka tas ir trilleris ar šausmu filmas elementiem. Dažbrīd man šķita, ka bailīgie momenti ir aprakstīti tik dzīvi, ka šķiet, es pati esmu klāt un piedalos romāna darbībā. Domāju, ka tas ir autores atzīstams talants likt lasītājam sajust šo klātesamības efektu. Romāna galvenā darbība risinās Vinterbornas namā, kura, es atļaušos bilst, ir grāmatas galvenā varone, jo ap to saistās visu varoņu dzīves. Neparastas gleznas, kurās mainās uzgleznotie tēli, pēkšņi skrāpējumi uz kakla bez īpaša izskaidrojuma, noslēpumains spogulis, kas tiek slēpts aiz aizslēgtām durvīm – tas viss un vēl daudz kas cits liek sajust intrigu un noslēpumu, kas vijas cauri visam romānam. Arī grāmatas atrisinājums ir negaidīts un liek pasmaidīt, jo ir skaidrs, ka nekas nebūt, pat ne tuvu, nav beidzies... Lai arī šis ir trilleris, es tomēr gribētu arī atzīmēt to, kas tas arī ir neparasts mīlasstāsts. Tas ir stāsts par slēptu mīlestību starp Vinterbornas saimnieku un viņa jauno guvernanti.Tas ir stāsts par tā laika principiem, kas neļāva ļauties mīlestībai, tā vietā to slēpjot, otram nodarot pāri. Katram tēlam šajā romānā ir sava vieta. Pat Vinterbronas saimnieka meitai ir nozīmīga loma saimnieka un jaunās guvernantes mīlasstāstā. Man patika, ka romānam cauri vijās divi atsevišķi stāsti – viens par 20. gadsimta Vinterbronas namu un tā saimnieku. Un tajā pašā laikā mūsdienas, kur varam iepazīties ar Vinterbronas nama mantinieci, kura mēģina atšifrēt šī nama noslēpumu un lāstu. Kopumā, grāmata ir piemērota karstām vasaras dienām, lasot to pludmalē un aizmirstot par visu apkārtējo. Grāmatu iesaku trilleru un neparastu mīlasstāstu cienītājiem.