Par mums

"Kontinenta" oficiālā dzimšanas diena ir 1991. gada 4. aprīlis. Tai laikā valsts beidzot atteicās no monopola tiesībām uz drukāto vārdu. Mūsu firmas dibinātājiem jau bija zināma izdevējdarbības pieredze, kas uzkrājās, drukājot puslegālus izdevumus vēl padomju ēras norietā. Varbūt tieši tāpēc mums visnotaļ dabiski izdevās tālākattīstīt pirmo lielo izdevējdarbības projektu, kuru atceras daudzi jo daudzi deviņdesmito gadu lasītāji – tā ir Latvijā neticami populārā sērija „Vakara romāns”. Pirmajā šās sērijas izdevumā mēs rakstījām:

  Būt Latvietim – tas nenozīmē tikai piedzimt ar latvisku uzvārdu. Tas ir gan Līgo, gan Dziesmu svētki, tas ir gan Lāčplēsis, gan Rainis, gan Aspazija, gan ... Aīda Niedra, Zenta Mauriņa un daudzi citi brīnišķīgi autori.

Pajautājiet par to jūsu sirmgalvjiem – no tiem, kas uzskatīja sevi par latviešiem 30-os gados. Vai arī tiem, kuri pēc 40-iem glabāja sevī Latviju Ņujorkā, Toronto, Stokholmā. Pajautājiet – vai arī izlasiet grāmatu – un jums taps skaidrs apzīmējums „Vakara romāns”.

Tomēr dzīve neaprobežojas tikai ar pagājušo. Sākot ar 1993. gadu izdevniecība „Kontinents” pulcēja ap sevi labākos no labākajiem, tie ir arī šodien joprojām ļoti pazīstami latviešu tulkotāji un redaktori. Tieši šajā lokā radās Apgāda Kontinents konceptuālā ideja – izdot Latvijā labākos, pazīstamākos un slavenākos pasaules mēroga literatūras darbus.